28 Eylül 2013 Cumartesi

Ensemble,C'est Tout

 
 Haftasonu tatili için eve gelmeden önce birkaç film almıştım kendime."Ensemble,C'est Tout" adlı film ise bu hafta izlemek üzere seçtiğim film oldu.Türkçesi ile "Bir Aradayız Hepsi Bu" 2007 yılında Claude Berri tarafından çekilmiş bir Fransız filmi.Başrolde ise Amelie adlı filmle kendini hepimize sevdirmiş olan ve bana göre çok karakteristik bir yüze sahip olan Audrey Tautou oynuyor.
 
Film,gayet sade bir şekilde ilerliyor.Dört farklı insanın aynı çatı altında birleşmeleri ile gelişen olaylara şahit oluyoruz.Aynı zamanda filmin içinde çok hoş fotografik kareler de yer alıyor.Örneğin Camille Philibert'in evinde uyandığı sabah,yatağının kenarına Philibert tarafından iliştirilmiş çok hoş kırmızı terlikler giyer.
 
Güzel bir haftasonu sonu için tercih edilebilecek sade,güzel bir film.Bazı filmlerde abartılacak bir yan bulamazsınız işte bu film tam da öyle.Sıcak bir kahve eşliğinde,ince bir çarşafa sarınarak izlenilebilecek hoş bir yapım.Tavsiye edilir.

2 yorum:

Dr.eamer dedi ki...

bu gece izledim,soğuk odamda battaniye altında:)

tadı damakta kalan filmlerden,ne çok isterdim philibert'le piknik yapmak bir yaz günü başımda hasır şapkam varken..

özledim Çiklet,iyisindir umarım

Beyaz Çiklet dedi ki...

Dr.eamer ;)

Özellikle o çatı katında yapılan piknik sahnelerini çok beğenmiştim :)) Ben de özledim Dr.eamer iyiyim diyebiliyorum bu aralar,sen de iyisindir umarım :))