7 Ekim 2010 Perşembe

The Hard Times Of B.Ç.

Kredimi aldım bugün.Ve de bi tanecik bursum var onu da aldım.Üniversitede kısmı zamanlı çalışmak için iş başvurusu yaptım.Kütüphanede,kreşte ya da bilgisayar labaratuvarında iş veriyorlarmış.Az çalışma saatlerine karşılık iyi de para veriyorlar.Çok işime yarar.İkinci dönem gerçekleştirmek istediğim kurs planlarım var.Ve de yazın ehliyet almak istiyorum.Bunlar gibi bi ton şey düşünüyorum daha.Kendim ve geleceğim hakkında.Burada yani,yurtta ve üniversitede bi sürü örneği var.Anadolu'dan sırf okumak için gelmiş,hergün üzerinde aynı kıyafetlerle gezinen ve ailesinin gönderdiği parayla kıt kanaat geçinen çocuklar var.Bi çok şey paylaşıyorum onlarla.Görüyorum ki herkesten daha gururlu ve daha ahlaklılar.Tek dertleri okumak,öğretmen olmak ve bunun gibi şeyler.

Bi kaç film almayı tasarlıyorum.Bi tane de kitap alırım kendime okumak için.Ardından çamaşırlarımı temizlemeye vermeliyim.Üzerime bi şeyler almak niyetindeyim ki giyinmeyi çok seven bi insanım.Yiyecek bi şeyler alırım belki,ya da haftasonu hallederim onları.
Geçen geziye katıldım.Burada bi antik kent var.Akın akın turist gelmekte.Orayı ziyaret ettik biz de.Elin turisti nerelerden geliyor biz dibimizde parasızlıktan gidemiyoruz.Adalete inanıyorum gerçekten (!)

İkinci sınıfa geçtim,mesleğimi seviyorum.Fakat benim içimde hep sanatla ilgili bi şeyler yapmak fikri vardır.Malum sanat pek karın doyurmuyor.Ya da kişinin kendisini epeyce geliştirmesi gerekiyor ki bu da maddiyata dayanıyor.Edebiyatı çok severim örneğin.İyi dans ederim ama olanağım yok.Ya da bunun gibi şeyler.Bi gün ben de trende mirende bi yerlerde biri tarafından keşfedilmeyi bekliycem.Örneğin bi sinema filmi çekmek veya sinemada oynamak isterdim.İstanbul'da sinema tv okuyan bi arkadaşım var.Sözü var bana ilk filmini çekmeye yardıma gideceğim onun yanına.Hatta belki senaryo bile yazarım kim bilir.
İleride uzun beyaz sakallı,penceresinin önünde çiçek yetiştiren ve devamlı yazıp okuyan aynı zaten bari yaşlılığımda rahatıma bakayım.

Yeni bi diziye daha başladım."The Hard Times Of RJ Berger" diye bi şey.Komedi tarzı,ahlakın ucu kaçmış,içine erkeklerin çadır kurduğu sapıtık bi dizi işte.Ama eğlenceli.Belki ben de o kadar ahlaklı olmak istemezdim.Yani belki sapıtmak daha iyidir.Ama uygulama sıfır.Yani bilgisayar labaratuvarını geliştirmek yerine labaratuvarda para için çalışanlardan olmayı tercih ederdim.Evet sanırım ben de o ezik denen popüler olamayan tiplerdenim.Ama her zaman bi çekiciliğim vardır.. =P

Haa son olarak,bence dostluk denen bi kavram yok.Herkes arkadaş.Bi düşünün dostum dediğiniz insanı.Onla bi şeyler paylaşırken kendinizden ödün veriyorsunuz.Ya da yaptığı espriler iyi değil ama ayıp olmasın diye gülüyorsunuz.Durum böyleyse ortada kocaman bi ayıp var.Doğru acile!

5 yorum:

gizmoo dedi ki...

ya bence dostluk war. yanlışsın bu konuda. eger karsındakı gercek dostunsa iğrenc esprı yaptıgında o, sen gulmezsın zaten. iğrencdi dersın=)) yanı en azından bızde bole. gercek dostlar bırbırını oldugu gıbı kabul eder. kendını hiç sakınmadan rahat rahat herseyını paaylaşırsın bence dostunla. ve hala boyle dostluk war. en azından benım cewremde=))

Laura dedi ki...

mimlendiniz..

Elif Yüksel dedi ki...

vaaay BÇ :D uzun zamandır yazamıyorum böyle yorum yapamıyorum güzel yazıcıklarına (: umarım her şey yolundadır diyecektim ki yine hiç bir şey yolunda gitmiyor anlaşılan :D

Adsız dedi ki...

Selam!
3.paragraf sanki benim kalemimden dökülmüş, düşüncelerimi yazı şeklinde görmek beni rahatlattı. Benim gibi düşünenler de varmış (:
Ben de hep önce mesleğime başliyim, öğretmenliğimi biraz yapıp para biriktiriyim sonra hobby olarak sanatla uğraşmayı düşünüyorum..
Sanatın her hangi bir dalıyla uğraşmak başkalarına lüzumsuz geliyor ama benim için yaşamı tatlandıran güzellikler..

Umarım sınavların iyi geçiyordur.

Beyaz Çiklet dedi ki...

Laura ;)

Büyük bi pişkinlikle özür diliyorum (:

Elif Yüksel ;)

Her şey mi berbat olur ya :D Nerde beni güldüren şu kadın.Ha kim mi ? Nahide Ekengil ta kendisi :D

Lulu's Blog ;)

Meslektaş,sevindim buna.Umarım sanatla ilgili idelallerimiz daha doğrusu pamuk şeker kıvamı düşlerimiz gerçek olur.Dua ediyorum ki ben ;)